Bakan Günay, Uludağ’da

By arcanum

Bakan Günay, Uludağ’da

Ülkemiz turizminin en ön önemli kış ve yayla turizmi merkezlerinden Uludağ’da, bir dizi incelemelerde bulunmak ve bölgede yaşanan eksikliklerin tespit edilerek giderilmesi yönünde tedbirler alınması için çalışma yapmak üzere, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eşi Gülten Günay ile birlikte Uludağ`a geldi. Uslan Club Otel`e yerleşen Günay`a, Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Tahsin Demir, TUROB Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bakanlığın bürokratları eşlik etti.

Bakan Ertuğrul Günay, 3 Ocak 2009′da, Uludağ’da bulunan konaklama tesislerini ve bölgeyi beraberindeki heyet ile birlikte dolaşarak sorunlar hakkında bilgi aldı.

4 Ocak 2009 tarihinde, Uludağ’da bulunan otel işletmecileri, milletvekilleri, TUROB ve GÜMTOB’un da bulunduğu sivil toplum örgütü temsilcileri ve yerel yöneticilerin katılımı ile Uslan Club Hotel’de yapılan toplantıda tespit edilen sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bölgede bulunan işletme sahipleri, toplantıyı son derece yararlı ve önemli olarak gördüklerini, Bakan ve heyetteki tüm temsilcilerin sorunlarının çözümü yönünde çalışmalarından memnuniyet duyduğunu belirttiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak çözüm konusunda ortak fikir geliştirmek istediklerini ifade eden Bakan Günay, “Uzun yıllardan beri süregelen sorunlar var. Uludağ’da geçmiş yıllarda o kadar plansız ve hesapsız çarpık yapılaşma olmuş ki, ortak bir hareket yakalasak bile çözümü zaman alır. Önemli olan burada yapılan yanlışlardan ders çıkararak, ikinci gelişim bölgesinde aynı hataların yapılmasını engellemek ve Uludağ’ı, turizmde hak ettiği yere yükseltmektir” diye konuştu.

Uludağ’da tespit edilen ve çözüm bekleyen en önemli sorunlar olarak aşağıdaki maddeler sunulmuştur;

ÇOK BAŞLI YÖNETİM SORUNU VE TURİZM MERKEZİ İLANI
KAMU TESİSLERİNİN TURİSTİK BELGELİ ÖZEL TESİSLER İLE REKABETİ
YÖNETİM BİRİMİ OLUŞTURULMASI
ÇÖP SORUNU
OTELLER İÇİ KAR TEMİZLİĞİ
OTEL ÖNLERİNE ARAÇ PARKETME
SAĞLIK HİZMETLERİ SORUNU
İTFAİYE SORUNU
YOL SORUNU

Kaynak;
http://www.abvizyonu.com/turob/bakan-gunay-uludagda.html