Serhad USLAN Biyografi

Serhad USLAN

Serhad USLAN
Serhad USLAN

06 / 07/ 1960 Mardin / Savur ilçesinde doğdu.

İlkokul eğitimini; Vedat Eczacıbaşı İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimini ise, Mehmed Bayazıd Lisesi’nde tamamladı.
Marmara Üniversitesi, Almanca Bölümü’nü bitirerek eğitim hayatını tamamladı.

Sıradışı kişiliğiyle dikkat çeken Uslan’ın ilk iş deneyimi; 6 yaşında, gazete satmasıyla başladı.
13 – 20 yaşları arasında, Tikveşli Süt Ürünleri firmasında çalıştı. Kasa taşıma göreviyle işe başladığı firmada, zaman içinde pazarlama müdürlüğüne kadar yükseldi.

Uslan’ın, turizm sektörüyle tanışması askerden dönüşüne rastlar. Kartal’da otobüs bileti satıcılığıyla başlayan turizm macerası, Elma Turizm’i kurması ve düzenlediği tur organizasyonlarıyla hız kazanır.

1991 yılında, Bulgarlar’la Joint Venture Anlaşması, yaparak 3 uçaklı havayolu şirketinin kurucu ortağı oldu.

1994 yılında, 50 kişilik uçaklarla yurt içi, yurt dışı charter uçuşları yaparak, Efes ve Tuzköy Hava Alanları’na ilk uçuşları başlattı.

1996 yılında Moskova – Türkiye arası charter uçuşları yaptı.1996 yılından itibaren, eski Yugoslavya Cumhuriyetleri ve diğer balkan ülkelerinden turist getirdi.

1997 yılında, halen Genel Müdürlüğü’nü sürdürdüğü İlos Travel şirketini kurdu.

2003 yılında BAFTAA; “Balkan Seyahat Acenteleri Birlikleri Konfederasyonu” nun fikir babalığı ve kuruculuğunu yaptı. Söz konusu konfederasyona üye ülkeler; Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sırbistan, Makedonya ve Türkiye’dir.

2003 / 2005 yıllarında TÜRSAB Yönetim Kurulu yedek üyesi,

2005 / 2007 yılları arasında ise TÜRSAB Yönetim Kurulu asil üye olarak görev yaptı.(TÜRSAB içinde; dış ilişkiler, iç turizm ve tur operatörleri, incoming seyahat acentaları, sağlık turizmi komitelerinden sorumlu olarak görev yaptı)

Halen Seyahat Acentası, Otel ve Extrem spor okulları işletmeciliği yapmaktadır.