İlos Turizmcileri Buluşturdu

By arcanum

İlos Turizmcileri Buluşturdu

Yenilenen Venera Hotel’de İlos Turizm’in ‘Yaza Merhaba’ yemeği

Baştan aşağı yenilenen Laleli’deki 4 yıldızlı Venera Hotel’de İlos Turizm’in ‘Yaza Merhaba’ yemeği turizmcileri buluşturdu.

ÖZKAN ALTINTAŞ-TÜRKİYE
İSTANBUL- Baştan aşağı yenilenen 4 yıldızlı olan Venera Hotel, yeni anlayış ve yenilenen yüzüyle turizm sektörüne İlos Turizm’in ‘Yaza Merhaba’ yemeğiyle tanıtıldı. Laleli Mesihpaşa Caddesi üzerinde yer alan otel, son yıllarda kendini yenileyen Laleli otelleri arasında yerini alarak, bölgenin kimlik değiştirmesinde öncü olan oteller arasına katıldı.İlos Turizm ve Uslan Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Serhad Uslan turizmcileri bir araya getirdiklerini belirterek ‘Sezona uğurlu gelmesini diliyoruz’ dedi.

KATILIM YÜKSEK OLDU
Açılışa TUROB Başkan Yardımcısı Osman Öztürk, Yönetim Kurulu üyesi Müberra Eresin, TÜRSAB Asya BYK Başkanı Nezih Üçkardeşler, Nature&Peace Restoran’ı sahibi Erhan Çakay, The Madison Oteli Genel Müdürü Ali İmdat Uçar, Haktur’dan İbrahim Ulus, Baracuda’da Cem Polatoğlu, GeziciYak’tan Sevinç Akdoğan, Troje’den Hülya Türemez, Asuman Dağıstanlı katılanlar arısındaydı.USLAN: SEKTÖRÜN

YÖNETİM ŞEKLİNDE DEĞİŞİM ŞARTTIR
Serhad Uslan. sezonun açılışı yemeğinde şöyle konuştu:
Turizm sektörü bundan 10 yıl kadar önce Türkiye nin 3 veya 4. sektörü iken bugün birinci sektörü haline gelmiştir. Türkiye döviz girdilerinin yüzde 40’ını karşılar hale gelmiştir. Dolayısıyla sektörün yönetim tarzında değişiklik yapmak kaçınılmazdır.

TÜRSAB ÇATISI ALTINDA DİĞER KURULUŞLAR BİRLEŞMELİ
TÜRSAB çatısı altında diğer sivil toplum ve mesleki kuruluşların birleşmesi şart hale gelmiştir. Bütün Türkiye de TÜRSAB bürolarının 7 ana bölgeye indirilerek bölgesel ve özerk yönetim biçiminin oluşturulması ve bu paralelde otelciler, rehberler ve de tüketicilerin de içerisinde temsilen var olduğu kurullar kurularak yerinde meselelerin hallolması, kurumlar arasındaki barış ve koordinasyonun tesis edilmesi, bölgesel yönetim anlayışları çerçevesinde üniversite, kamu kurumları ve yerel yönetimlerle sıkı işbirliklerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Bu kaçınılmaz bir durumdur ve turizmin sektör olabilmesinin ana şartıdır.

TESİSLERE UCUZ YENİLEME KREDİLERİ SAĞLANMALI
Hali hazırda mevcut olan ve yatırım zamanı gelmiş ancak işletmecisi tarafından yatırım kaynakları bulunmayan tesislere ucuz yenileme kredileri olanağı sağlanmalı ve kar getiremeyen küçük tesislerin birleştirilmesine olanak sağlayacak teşviklerin yaratılması gerekmektedir. İyileştirilmiş tesis satış avantajı sağlayacağından seyahat acenteleri için de yeni pazarlama olanakları meydana getirecektir.

The Madison Oteli Genel Müdürü Ali İmdat Uçar, İlos Turizm ve Uslan Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Serhad Uslan

SERHAD USLAN: VENERA MÜŞTERİLERİN TERCİHİ OLACAKTIR
Turizm sektörünün önemli isimlerinin katıldığı tanıtımda oteli satış ve pazarlamasını üstlenen İlos Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Uslan “İstanbul’un tarihi yarımadasına en yakın bölgede ve tarihle iç içe olan otelin yeri çok güzel. Sultanahmet ve Marmara manzaralı restoranı ise toplantılar için bulunmaz bir görüntüye sahip bulunuyor. Yenilenen odaları ve diğer bölümleriyle Venera Hotel müşterilerin tercihi olacaktır” dedi.

Kaynak
http://www.turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=19725

Bu haberle ilgili diğer linkler
http://www.turizminsesi.com/haber/turizmin-baskenti-istanbul-dur-2819.htm