Serhad Uslan’ın TÜRSAB Başkanlığı’nı Vatan Şaşmaz açıkladı!

By arcanum

Serhad Uslan’ın TÜRSAB Başkanlığı’nı Vatan Şaşmaz açıkladı!

İlos Turizm ve Uslan Hotel Yönetim Kurulu Başkan Turizm Trendleri Zirvesi’nde yaptığı konuşmada teknolojik gelişmelerin ve büyük sermayeli şirketlerin seyahat sektörüne verdiği zararları anlattı. Konuşmasını yapmak üzere sunum yapan Vatan Şaşmaz Uslan’ı sahneye ‘TÜRSAB Başkan Adayı’ sıfatıyla davet etti.

TurizmGüncel

Serhad Uslan konuşmasında şunları söyledi: “TÜRSAB Başkanlığı’na adaylığımı buradan Vatan Bey sayesinde açıklamış oldum. Ben de kendi adıma geçmişte iadeli taahhütlü mektupla otel rezervasyonu yaptığımızı dahi hatırlarım. Bugün teknolojinin ne kadar geliştiğini hepimiz biliyoruz. Günümüzde bazı bankalar teknolojiyi kullanarak müşterilerine ücretsiz bilet temin etmektedirler. Bir diğer teknoloji devi, iletişim markamız ise müşterilerine aracısız otel, ulaşım, kiralama gibi hizmetler vermektedir. Orta ve küçük ölçekli acenteler bu durumdan zarar görmekte ve meslekten çekilme noktasına gelmektedirler. Bu haksız rekabetin önüne geçmeliyiz. Teknolojinin nimetlerini unutmuyoruz ancak bu gelişme seyahat sektörüne zarar vermektedir.”
‘KAÇAKLAR ARTIYOR’
“Gelişen teknoloji turizm sektöründe kaçak faaliyetlerini de artırdı. 4573 TÜRSAB’tan belgeli seyahat acentesi varken internette yüzlerce kaçak faaliyet gösteren organizasyon var. Bu faaliyetlerin bilişim suçu olarak görülmesi ve önlemlerin alınması gerekiyor. Bir sayfa hazırlayıp, birkaç güzel foto ve laf bulan teknolojik cmnbazlar sektöre zarar vermektedir. Bunlar kayıt dışı ekonomiye önemli katkıda bulunmaktadırlar. Fırsat siteleri bunlara örnektir. Fiyat artırıp düşürerek müşteriyi aldatıp tur satışı yapıyorlar. Teknoloji seyahat sektörüne avantajlar da sağladı. Teknolojiyle rezervasyon alma kapasitesi arttı. Kalifiye eleman daha fazla yetişmeye başladı. Müşteri hizmetleri konusunda da anında müdehale edebilir hale geldik. Sezar’ın hakkını Sezar’a da veriyoruz.”