Türsab’ta Değişim Zamanı

By arcanum

Türsab’ta Değişim Zamanı

Türsab’ta yeni yönetim 5-6 Aralık’ta yapılacak Genel Kurulda belirlenecek.

Geçmiş Genel Kurula göre daha az aday var bu sene. Hatırlarsanız geçen dönem mevcut başkan Sayın Ulusoy aday olmayacağını aylar önceden deklare etmiş ancak son anda bu fikrinden vaz geçerek ”arkadaşlarım çok ısrar ediyor çok baskı var ” diyerek tekrar aday olmuştu. Son adaylığı diye beklerken bu seferde ”yarım kalan işleri tamamlamam lazım” diyerek yine aday oldu.

Diğer aday ise hepimizin yakından tanıdığı ve benim de çok sevdiğim arkadaşım Sevgili Serhad Uslan.

İlos turizmin Yönetim Kurulu Başkanı başarılı bir turizmci ve girişimci. İşin hem acentecilik hemde otelcilik ayağında olan donanımlı ve sorunlara hakim bir arkadaşımız. Sayın Uslan ekibini oluştururken çok titiz davranıyor. Çalışma arkadaşlarını özellikle katkı sağlayacağına inandığı turizmcilerden seçtiğini yakından biliyorum. Seçim çalışmalarını da son derece ciddi ve seviyeli yapıyor. Birilerinin sırtına çıkarak veya kötüleyerek politika yapmıyor. Yapacağına inandığı değişimleri anlatıyor , acenteleri dinliyor onlara kulak veriyor, yöresel ve bölgesel sıkıntılara önem veriyor, sorunları çözmede bölge acentelerinin katkılarını ve fikirlerini önemsediğini söylüyor. Laf aramızda çok da iyi bilgisayar kullanıyor. İnternetin tüm nimetlerinden faylanıyor.Teknolojiye aşık bir başkan adayı…Bilmem anlatabildim mi?

Uslan’ın konuşmalarında sık sık kullandığı ” Değişim, paylaşım ve birlik” sözleri aslında onun başkan olduktan sonraki yaklaşımını açıkca ortaya koyuyor.O tek başına değil acentelerle birlikte Türsab’ı yöneteceğinin mesajlarını veriyor herkese. Serhad Uslan bu işin bir ekip ve birlik beraberlik işi olduğuna inanan, paylaşımcı bir başkan adayı.

 

Sevgili Uslan’ın daha önceki Türsab yönetimlerinde görev yaparken icraatlerine bizzat tanık olduğum için bu başkanlık görevini en iyi şekilde yapacağına ben de gönülden inanıyorum.

Diğer bir aday da tek başına seçimlere giren ve yine benim çok sevdiğim arkadaşlarımdan biri olan Baracuda Turizmin sahibi sevgili Cem Polatoğlu. Polatoğlu liste ile girmiyor seçimlere. Onun öncelikli hedefi hangi gruptan olusa olsun bu seçimlerde yönetim kuruluna seçilmek. Değişik çözüm önerileri ile tanıdığımız Polatoğlu’nun Yönetim kuruluna seçilirse faydalı işler yapacağına inanıyorum.

Tüm adaylara başarılar diliyorum.

Bu seçimler geçen dönemdekiler gibi hareketli değil. Çalışmalar çok sakin geçiyor. Alışık olmadığımız bir sessizlik var ortalıkta. Sanki fırtına öncesi sessizliği gibi. Delegeler bu sessizliği sandıkda bozacak gibi geliyor bana…

Ancak ne taraftan bakarsanız bakın 5000’den fazla üyesi ile Türk turizminde çok önemli bir rol oynayan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğinin yeni yönetim kurulunun seçileceği çok ciddi bir Genel Kurula tanık olacağız. Öncelikle hayırlı olsun…

Delegeler bu seçimlerde ya Türsab başkanlık koltuğunu yıllardır bırakmamak için büyük mücadele veren mevcut başkana devam et diyecekler ya da ”değişime” onay vererek Serhat Uslan’ı seçecekler.

Evet gerçekten de Türsab’ta artık ”değişim” zamanının geldiğine bende inanıyorum.Yıllardır sorunları gerektiği gibi çözemeyenlere tekrar tekrar fırsat vermeyi doğru bulmuyorum. Bunun zaman kaybı olacağını düşünüyor ve 10 yıldır sorunları layikiyle çözemeyenlere bu sektörün artık tahammül gücünün kalmadığına inanıyorum. Delegelerin de bu bilinçle mutlaka genel kurulda oylarını kullanacaklarını ve Türsab’ın kaderini bu kez değiştireceklerine kesinlikle inanıyorum.

Türsab’ı tekrar gerçek işlevinde ve sektörümüzdeki gerçek sorumluluk alanında görmek adına bu ”değişim” olmalıdır.

Delegelerin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyor ve Genel Kurulun türk turizmine hayırlar getirmesini diliyorum.

Kaynak
http://www.turizminsesi.com/yazi/tursabta-degisim-zamani-170.htm