Uslan Hotel krizde büyüyor

By arcanum

Uslan Hotel krizde büyüyor

Uslan Hotel Başkanı Serhad Uslan Uludağ ve Kuşadası’na İstanbul, Bodrum ve Kapadokya’da yeni oteller eklemeyi planladıklarını bildirdi

İSTANBUL- Uludağ ve Kuşadası’nda otelleri olan Uslan Hotel, zincire İstanbul, Bodrum ve Kapadokya’da yeni oteller eklemeyi planlarken ekoturizm-tarım ağırlıklı çiftlik kuracak, ardından bir butik oteli bünyesine katacak.
Uslan Hotel zincire yeni halkalar ekleyecek

Uludağ ve Kuşadası’nda otelleri olan Uslan Hotel, gelecek üç yıl içinde, zincire İstanbul, Bodrum ve Kapadokya’da yeni oteller eklemeyi planlıyor.Aynı zamanda, Marmara bölgesinde, eko-turizm & tarım ağırlıklı bir çiftlik kurmak için çalışmalara başlayan grup, ardından Ege’de butik bir oteli bünyesine katmayı hedefliyor.”Tatile çıkanlar farklı deneyim yaşayarak yeni şeyler öğrenmek istiyor”

İlos Travel’in Sahibi Serhad Uslan, Uludağ ve Kuşadası otellerinin çizdiği başarı grafinin ardından zincire yeni halkalar eklemek için çalışmalara başladı.2014 yılına kadar bünyeye üç otel daha katmayı planladıklarını bildiren Serhad Uslan, yatak sayısını 2 bine çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.Kış turizmi, eko-turizm gibi turizm yatırımları planladıklarını anlatan Serhad Uslan “Turizm profili de değişiyor. Artık tatile çıkan kişiler, farklı deneyimler yaşayarak yeni şeyler görmek ve öğrenmek istiyor. Mesela önümüzdeki aylarda yatırımına başlayacağımız eko-turizm & tarım çiftliğinde turistler, yumurta toplayıp sağdıkları inekten yoğurtlarını yapacaklardır. Ayrıca, bahçeden topladıkları sebze ve meyvelerden yemeklerini hazırlayacaklardır,” dedi. Son yıllarda, turistlerin butik otellere yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Serhad Uslan, kişiye birebir çok özel hizmet veren, sıcak ve samimi bir hava oluşturan butik otellerin gelecekte daha yoğun talep göreceğini söyledi.
Otellerimiz Ramazan Ayına hazır

Uludağ ve Kuşadası’ndaki her iki otelin de Ramazan Ayına hazır olduğunu kaydeden Serhad Uslan, Ramazan ayı ve ardından bayram için çok özel paketlerin hazırlandığını belirtti. Paketin içinde; Ramazan eğlenceleri, tarihi-kültürel ve doğal zenginliklere yönelik gezilerin olduğunu açıklayan Serhad Uslan, özellikle Arap turistlerden yoğun ilgi göreceklerini söyledi.
Türkiye 12 ay turizm cenneti

Lokomotif sektör olarak nitelediği turizmin Türkiye’nin geleceği olduğunu ifade eden Serhad Uslan, sözlerine şöyle devam etti:

Turizm sadece ülkemizin değil birçok ülkenin lokomotif sektörüdür. Nitekim 2008 yılında dünyadaki turist sayısı 903 milyona, turizm geliri ise 1 trilyon dolara ulaşmıştır. 2008’de dünya turizmi yüzde 2 büyürken Türk turizmi yüzde 13 büyüme göstermiştir. Bu büyüme oranı da yine geçtiğimiz yıl bir basamak daha yükselerek dünya turizm liginde 7. sıraya çıkan Türk turizminin geleceğinin parlak olduğunu göstermektedir. Türkiye yaz, kış, sonbaharı ve ilkbaharı ile tarihi-kültürel-doğal zenginlikleri ile alışveriş, sağlık, eğlence gibi turizm potansiyeli ile 12 ay turizm yapılacak bir turizm cennetidir.”

Serhad Uslan, bu yıl dünya turizmi küresel ekonomik bunalım nedeniyle daralırken Türk turizminin en azından geçen yılın rakamlarını yakalayacağını ve hatta geçeceğini kaydetti.
Balkanlardan gelen turist sayısında düşüş var

İlos Travel olarak Bosna- Hersek ve Sırbıstan gibi ülkelerden ülkemize turist getirdiklerini kaydeden Serhad Uslan, bu yıl küresel durgunluk nedeniyle yüzde 20’ye yakın bir daralma kaydedildiğini ancak yürütülen başarılı tanıtım-pazarlama çalışmaları sayesinde, 2010 yılında bu daralmanın aşılacağını söyledi.

Acenta olarak Finlandiya, Norveç, İsveç, İsviçre gibi ülkelerden kültür turisti gruplarını getirdiklerini anlatan Serhad Uslan, ağırlıklı olarak İstanbul, Kapadokya, Kuşadası ve Marmaris’in tercih edildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak
http://www.turkiyeturizm.com/news_detail.php?id=22168&uniq_id=1257057469

Bu haberle ilgili diğer linkler
http://www.maxihaber.net/arsiv/2009/arsiv_agustos_2009.htm

http://www.kapadokyaajans.com/haber/3289-uslan-hotel-kapadokyaya-gelecek.html